Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Blog > Komentarze do wpisu
Galicja drugie podejście

Hola amigos! Dzisiaj mały 'flash back' do lipca, kiedyto wybraliśmy się na najdłuższy do tej pory urlop. Całe 2 tygodnie! Byliśmy drugi raz pod rząd w Galicji, nawet w tym samym ośrodku. Tak nam się tam spodobało. I tym razem było super. Tylko pogoda była niestety dość mieszana. Było chłodniej niż w Irlandii. Ktoś nam powiedział, że jak na Zielonej Wyspie jest ładnie to w Galicji nie i na odwrót. I cóż, muszę powiedzieć, że to prawda. Czerwiec i lipiec w Irlandii przyniosły tu najgorętszą pogodę od lat. Dwa tygodnie przynajmniej pozwalają się porządnie zrelaksować.

Nasze wakacje jak zwykle były mieszanką basenowania, plażowania, gotowania, jedzenia i zwiedzania. Niekoniecznie w tej kolejności. Tym razem dużo mniej jedliśmy w restauracjach a za to gotowaliśmy. Nie ma to jak świeże owoce morza z lokalnego targu. Takża paella była królową stołu. Odkryliśmy też empanadę, rodzaj chleba wypełnionego nadzieniem z mięsem lub rybą. Pyyyycha.

Co do plażowania, to pięknych miejsc w Galicji nie brakuje. Jedne bardziej zatłoczone inne mniej. 

Myślę, że reszta w drugim odcinku, żeby post nie był zbyt długi!

środa, 24 października 2018, maya.d

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: