Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Blog > Komentarze do wpisu
Święta góra

Czyli Croagh Patrick zwany też The Reek. Czekała na nas prawie 13 lat. To znaczy na mnie, bo J. już ją kiedyś pokonał. Nie jest to najwyższa góra, nawet w Irlandii. Ma zaledwie 764 metry, ale leży nad samym oceanem, więc trzeba zacząć od zera. Irlandzka nazwa Croagh Patrick oznacza stos św. Patryka, a Reek oznacza po prostu stos (w domyśle kamieni). A czemu jest górą św. Patryka? Bo ten ukochany przez Irlandię Święty wspinał się tam co roku i pościł przez 40 dni. Na jego cześć w ostatnią niedzielę Lipca tysiące pielgrzymów rownież się tam wspinają by uczestniczyć w Mszy świętej. Niektórzy na boso!

Trasa na górę jest jedna i to bardzo uciążliwa. Ścieżka pnie się stromo w górę prawie cały czas po sypiących się kamyczkach. My obraliśmy podejście od południa. Bez ścieżki, ale za to w większości po trawie. Widoki mieliśmy piękne, ale tylko do czasu, bo sam szczyt niestety siedział w chmurach. Kilka zdjęć mam, a to pierwsze było zrobione przy innej okazji gdy pogoda była piękna. 

 

wtorek, 01 sierpnia 2017, maya.d

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: